Přihlásit

Vánoce u našich sousedů

Krásná vánoční výzdoba, umělecká vystoupení, hudba, spousta dobrého jídla, sladkostí i různých specialit - vánoční trhy pomalu otevírají své brány a tím rozdmýchávají vánoční náladu. Udělejte si krásný víkend a zažijte atmosféru těch nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě.

Vánoční trhy jsou pouliční stánky, nacházející se na náměstích či na významných místech zejména v adventním období. Už před více než 600 lety se konaly vánoční trhy v Německu, kde mají i svůj původ. Původně bylo účelem trhů poskytnout potřebné potraviny a teplé oblečení pro lidi na zimu. V dnešní době vnímáme vánoční trhy hlavně jako místo, kde si můžeme užít předvánoční atmosféru, ale i nakoupit dárky či pochutnat si na dobrotách, jako například punč, svařené víno a nejrůznější sladkosti.

Co takhle navštívit populární vánoční trhy v blízkém zahraničí, pořídit si něco výjimečného, ​​a třeba v Berlíně obhlédnout stánek se psími pamlsky? 

Připravili jsme si pro vás inspiraci v podobě měst, kde se každoročně konají velkolepé vánoční trhy s krásnou výzdobou.

Budapešť

Hlavní vánoční trh se nachází na náměstí Vörösmarty a další sahají až po Baziliku svatého Štěpána. Návštěvníci mají k dispozici více než 100 stánků, spoustu zábavy a svátečních aktivit.

Cestujte výhodněji s kartou Sphere z Prahy, Brna, Plzně, či Českých Budějovic s FLIXBUSEM a 10% slevou na cestu.

Spojte příjemné s užitečným a užijte si prodloužený víkend s BOOKINGEM a ubytujte se v útulných hotelích Andrassy Thai Hotel, Mango Aparthotelu, Art & Design Studios nebo například apartmá Feeling home in the heart of Budapest.

Vídeň

Každoročně se zde pořádají vánoční trhy až se 155 stánky. Kromě svařeného vína, tradičních jídel a řemeslných výrobků vás potěší také hudební vystoupení živých kapel, gospelových sborů a dokonce i tance u ohně.

S FLIXBUSEM se sem dostanete z Prahy, Brna a z kteréhokoli většího města v Česku levněji se Sphere o 10%.

Nebo prožijte ve Vídni rovnou celý víkend, sbírejte body a ubytujte se s BOOKINGEM například v Go West guest rooms, Ibis Budget Wien Messe, Nice Private Room in Wien Center nebo Betariel Apartments M12.

Zakopane

Kouzlo Vánoc se zde pojí také s krásou okolní horské přírody. Vydejte se sem na výlet spolu s rodinou a spojte vánoční náladu spolu s výhledem na majestátní Vysoké Tatry.

I do Zakopaného můžete cestovat s FLIXBUSEM z Olomouce, Prahy, či Brna a 10% slevou na jízdenku i zpátečně.

Pokud zůstanete déle, zabodujte s BOOKINGEM, na výběr máte Aparthotel Pod Nosalem, Willa Strumyk, U Wacławików, Willa Wiktoria a mnoho dalších.

BERLÍN

V tomto hlavním městě se nachází až 100 trhů po celé jeho rozloze.  Navštivte ty nejkrásnější u Státní opery, Charlottenburgském paláci, či u Citadele Spandau.

Cestujte výhodněji s kartou Sphere z Prahy, Brna, Českých budějovic, Plzně, či Ostravy s FLIXBUSEM a 10% slevou na cestu.

Určitě neopouštějte toto skvělé město hned, ale poznejte jeho historii a kouzlo. Zarezervujte si Rooms & Apartment nedaleko Zoologischen Garten, Hotel-Pension Cortina, Space Night Capsule Hostel nebo Safestay Berlin s BOOKINGEM.

Vánoční trhy jsou výjimečnou a magickou částí roku. Každé město má svoji jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru. Užijte si ji i u  našich sousedů a přesvědčte se sami.

Další články z našeho blogu

Inovativní kolekce školního vybavení BAAGL

Jak sám název napovídá, BAAGL se zaměřuje na výrobu ergonomických batohů a aktovek vyvíjených ve spolupráci s českými fyzioterapeuty tak, aby byly co nejpohodlnější, a hlavně umožňovaly zdravé každodenní nošení.

Světový den cestovního ruchu

Tento den připomíná nejen cestování jako takové, ale hlavně cestování bezpečné a férové. Světový den cestovního ruchu 2023 v rámci tématu Turistika a zelené investice zdůrazňuje potřebu většího počtu a lépe zacílených investic pro projekty udržitelného rozvoje, které jsou součástí plánu OSN pro lepší svět do roku 2030.

21. září Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby připadá každoročně na 21. září. Alzheimerova choroba (demence) je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce.