Přihlásit

Podzimní vinné slavnosti

Každý rok obdivujeme krásu přírody a její přeměnu v barvách. Co však k podzimu také neodmyslitelně patří, jsou sezónní slavnosti, vinobraní a zkrátka vše, co souvisí s tímto oblíbeným nápojem – vínem. Naše podnebí nám dovoluje pěstovat velké množství odrůd červeného i bílého vína, které následně tak rády popíjíme v útulných vinárnách a sklepech.

PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. 

Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem.

Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik

A když už tam budete, můžete poctít svojí návštěvou také některé z vinařství, které jsou v programu Sphere. Z této oblasti např. vinařství:

VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ

Slavnosti Velkopavlovického vinobraní se tradičně datují k polovině měsíce září.
Trvají vždy dva dny a dvě noci. Začíná se v pátek v podvečer a pokračuje se velmi bohatým programem až do sobotní noci. Ani v roce 2023 nebude chybět průvod krojované chasy městem, kde jsou předvedeny místní lidové kroje. 


Samozřejmostí je ochutnávka vín a burčáků místních vinařů. Součástí slavností bude doprovodný kulturní program pro všechny věkové skupiny návštěvníků

A také v okolí Velkých Pavlovic můžete navštívit naše partnerská vinařství:

ZNOJEMSKÉ HISTORICKÉ VINOBRANÍ

Davy poddaných krále Jana Lucemburského budou na Znojemském historickém vinobraní 2023 opět vítat vznešeného panovníka krále Jana Lucemburského, oslavovat jiskřivé víno, lahodný burčák a veselit se při hudbě v ulicích a mázhauzech. Přijeďte prožít jedinečnou historickou slavnost, která vás nenechá za celé tři dny konání vydechnout!

Ani oblast Znojma není výjimkou a zavítat můžete k těmto našim vinařstvím:

Další články z našeho blogu

Inovativní kolekce školního vybavení BAAGL

Jak sám název napovídá, BAAGL se zaměřuje na výrobu ergonomických batohů a aktovek vyvíjených ve spolupráci s českými fyzioterapeuty tak, aby byly co nejpohodlnější, a hlavně umožňovaly zdravé každodenní nošení.

Světový den cestovního ruchu

Tento den připomíná nejen cestování jako takové, ale hlavně cestování bezpečné a férové. Světový den cestovního ruchu 2023 v rámci tématu Turistika a zelené investice zdůrazňuje potřebu většího počtu a lépe zacílených investic pro projekty udržitelného rozvoje, které jsou součástí plánu OSN pro lepší svět do roku 2030.

21. září Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby připadá každoročně na 21. září. Alzheimerova choroba (demence) je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce.