Přihlásit

 Nakopněte svou imunitu

Náš imunitní systém je takový udatný rytíř, který nás chrání před infekcemi – především před viry, bakteriemi, dalšími mikroby, a to 24 hodin denně. Žádné pauzy si nebere. Ale my mu jeho práci občas ztěžujeme, ať chceme či nechceme. Nespíme dostatečně, stresujeme se v práci či nejíme dostatek kvalitních potravin. A spousty dalšího. Asi každý víme, jak bychom měli žít, abychom byli zdraví a fit, ale v každodenním shonu je to někdy těžké.

Jak posílit svou imunitu, aniž bychom se přitom nesedřeli z kůže?

Zmíněné body jako kvalitní spánek, zdravé a vyvážené jídlo, eliminace stresu a podobně už asi představovat nemusíme. Ale jak mimo tyto věci pomoc našemu zachránci s bojem proti nemocem? Odpověď je, VITAMÍNY. Ať už jíme potraviny bohaté na vitamíny a minerály, i tak nemusíme přijímat dostatečné množství, které potřebuje naše tělo pro správné fungování.

Například vitamín D, který je skvělým podpůrcem fungování imunity, se v podzimním období těžce přijímá. Hlavním zdrojem je totiž sluneční záření. A toho na podzim tolik není. Zkuste ho doplnit ve formě tabletek a přidejte tak svou ruku k boji.

Dalším pomocníkem je také vitamín C. Jeho potřeba stoupá především se zvýšenou stresovou zátěží. Jestli je toto Váš případ, sáhněte po doplňku stravy. Pokud máte raději přírodnější alternativu, zkuste zvolit rakytník. Až už ve formě prášku, který je vyroben z rozemletých bobulek nebo ve formě sirupu. Rakytník obsahuje velké množství vitamínu C a přispívá tak k přirozené obranyschopnosti organismu.

V neposlední řadě by Vám doma neměly chybět ani superpotraviny. Na trhu je dnes velké množství těchto jedinečných produktů, do kterých se řadí: houby, řasy a různé bobule, které jsou bohaté na živiny. V rámci podpory imunity můžete sáhnout po Reishi, hlívě ústřičné, nebo třeba Mace.

Balíček Imunita

Vyzkoušejte pečlivě zvolené doplňky stravy pro správné fungování imunitního systému se slevou 15 % na e–shopu i v kamenných prodejnách.

Návrh bez názvu

Centrum Multivitamin pro muže & ženu

Kompletní složení vitamínů potřebných pro správné fungování organismu pro muže i ženy.

Balíček plný Echinacey

Echinacea podporuje imunitu a zdraví dýchacích cest. Nejvíce účinných látek se nachází v jejím kořeni.

Rakytníková šťáva

100% šťava z rakytníku v bio kvalitě pro podporu imunity, boji s únavou a pro zlepšení pleti.

Další články z našeho blogu

Jakou knihu zařadit do své knihovny?

V rámci soutěže nám naši držitelé karet Sphere zaslali skvělé knižní tipy. Při čtení nás natolik zaujali, že jsme si i některé knihy sami pořídili. Nechtěli jsme si je nechat jenom pro sebe, a tak přinášíme dávku inspirace i Vám.

 Poznejte krásy Českého Krumlova – cestovatelé spojte se

Máme pro Vás hned 2 dobré zprávy. Věděli jste, že 27. 9. je Světový den cestovního ruchu? A následující den je státní svátek? To znamená jediné – zabalit batoh a vyrazit na výlet. A s kartou Sphere s mnoha výhodami a slevami to jde samo.

 Jak si vybrat vhodného lektora jógy?

Jóga se těší stále větší popularitě a my chápeme proč. Velkou výhodou kromě fyzického cvičení je i relaxace, která přináší klid mysli. Navíc na dnešním trhu najdeme nepřeberné množství stylů jógy a lektorů, a tak si každý najde to své. Jak ale poznat dobrého lektora jógy? To není úplně jednoduché. Přinášíme Vám tipy, které by Vám s výběrem mohli pomoc.