Přihlásit

Papučový den

Že jste o něm nikdy neslyšeli? Papučový den slouží k podpoře mobilních hospiců po celé České republice. Proto jsme si 5. října všichni v kanceláři oblékli papuče, abychom ukázali, že je nám toto téma blízké a věříme, že si tento projekt zaslouží více pozornosti. #umiratdoma

Ať už je Vám 30 let nebo 60 let, téma mobilních hospiců se týká nás všech. Bohužel každý dostal svůj příděl času, který může strávit na tomto světě. A když už se cesta chýlí ke konci velká většina z nás chce prožívat poslední chvilky doma s našimi nejbližšími. O to se stará projekt Umírat doma. Umožňují umírajícím strávit poslední chvíle důstojně a hlavně v pohodlí domova. Přinášejí do domácností odbornou zdravotní péči, podporu a potřebné informace. 

Pokud Vám toto téma také není lhostejné, můžete se zapojit do papučového dne i vy, třeba příští rok. Vyfoťte se v papučích a přidejte fotku na sociální sítě s #umiratdoma. 

Jestli se Vám nechce čekat tak dlouho, můžete si vybrat některý ze zapojených hospiců a podpořit jej jiným způsobem, ať už finanční částkou nebo třeba věcným darem. Každá pomoc se počítá! 

Další články z našeho blogu

Vánoční pohoda v Lázních Libverda

Pokud také jako my milujete odpočinek a vánoční atmosféru, tak pro Vás máme skvělý tip. Spa resort Libverda pořádá vánoční trh k 2. Adventní neděli. To je skvělá příležitost k tomu, zamluvit si báječný pobyt plný relaxace a si vychutnat klasické vánoční pochutiny.

Vánoce u našich sousedů

Krásná vánoční výzdoba, umělecká vystoupení, hudba, spousta dobrého jídla, sladkostí i různých specialit – vánoční trhy pomalu otevírají své brány a tím rozdmýchávají vánoční náladu. Udělejte si krásný víkend a zažijte atmosféru těch nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě.

Svátek sv. Martina

Svátek sv. Martina bývá spojován především s příchodem zimy podle staré lidové pranostiky: sv. Martin přijíždí na bílém koni.