Přihlásit

Papučový den

Že jste o něm nikdy neslyšeli? Papučový den slouží k podpoře mobilních hospiců po celé České republice. Proto jsme si 5. října všichni v kanceláři oblékli papuče, abychom ukázali, že je nám toto téma blízké a věříme, že si tento projekt zaslouží více pozornosti. #umiratdoma

Ať už je Vám 30 let nebo 60 let, téma mobilních hospiců se týká nás všech. Bohužel každý dostal svůj příděl času, který může strávit na tomto světě. A když už se cesta chýlí ke konci velká většina z nás chce prožívat poslední chvilky doma s našimi nejbližšími. O to se stará projekt Umírat doma. Umožňují umírajícím strávit poslední chvíle důstojně a hlavně v pohodlí domova. Přinášejí do domácností odbornou zdravotní péči, podporu a potřebné informace. 

Pokud Vám toto téma také není lhostejné, můžete se zapojit do papučového dne i vy, třeba příští rok. Vyfoťte se v papučích a přidejte fotku na sociální sítě s #umiratdoma. 

Jestli se Vám nechce čekat tak dlouho, můžete si vybrat některý ze zapojených hospiců a podpořit jej jiným způsobem, ať už finanční částkou nebo třeba věcným darem. Každá pomoc se počítá! 

Další články z našeho blogu

Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí (MDD) byl poprvé vyhlášen Valným shromážděním OSN v roce 1954. Cílem tohoto dne je připomenout si význam dětí ve společnosti a zajistit jejich zdraví, vzdělání a blaho. Mezinárodní den dětí je důležitým svátkem, který má připomenout světu, že děti jsou naší budoucností a je nezbytné se angažovat ve zlepšování jejich života a zajišťování jejich práv.

Geltschberg – dovolená v malebném kraji Českého středohoří

Říká se, že je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet. A taky že není nad vlastní zkušenost. Proto když jsme v rámci programu Sphere vstoupili do spolupráce s projektem Geltschberg, nabízející k ubytování tři zrekonstruované domky v Horních Chobolicích v malebném kraji Českého středohoří, vydala jsem se tam na víkend udělat si tu „svoji“ vlastní zkušenost.