Přihlásit

Na Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží za největšími hereckými hvězdami

Přes 50 představení nabídne 5. ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží. Zastřešená letní scéna Divadla Kalich a jeho hostů v malebném prostředí Mahlerových sadů na Praze 3 hraje od 26. června až do 6. září.

„Program sestavujeme podle dvou základních kritérií: jednak vždy musí jít o dobře udělané divadlo s prvotřídním hereckým obsazením a jednak musí naplňovat představu pohodově stráveného letního večera. A stejně tak důležitý je pro nás komfortní servis, který divákům nabízíme. Jako první jsme přišli s konceptem letní scény chráněné lehkou střechou, ale dbáme i na kvalitu veškerých služeb nebo hygienického zázemí. Víme, že návštěva letního divadla musí publiku přinést i jiný než čistě divadelní zážitek,“ zve producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Každý večer tu uvidíte ty největší herecké či hudební hvězdy, např. Ivu Janžurovou, Janu Paulovu, Barboru Hrzánovou, Terezu Kostkovou, Pavla Zedníčka, Jiřího Bartošku, Jiřího Lábuse, Oldřicha Kaisera, Josefa Dvořáka, Aleše Hámu, Evu Holubovou, Václava Koptu, Lucii Vondráčkovou, Hynka Čermáka, Ondřeje Vetchého, Jiřího Langmajera, Tomáše Kluse, Ondřeje Havelku a mnoho dalších. Více hvězd zkrátka na žádné jiné letní scéně nenapočítáte.

Celý program a předprodej vstupenek najdete už nyní na www.divadlokalich.cz

Řekli o Prima Hvězdném létě…

„Hraní pod žižkovskou věží mě každý rok moc baví. Neberu to tolik jako práci, vnímám, že jsou prázdniny a já se jdu večer pozdravit s lidmi, jež ráda vidím. Chodím tam s chutí taky za pohodovou atmosférou, která na celé letní scéně panuje, i diváci mi vždy přijdou letně naladění, představení tam vycházejí moc dobře. A z hlediska své profese musím ocenit výbornou akustiku, která je na Prima Hvězdném létě opravdu výjimečná. Díky tomu hraní tady není dřina, při níž si odrovnáte hlasivky.“

„Pod žižkovskou věž chodím hrát obzvlášť rád, to místo pro mě má zvláštní genius loci. Je fajn zakončit kolikrát parný letní den představením právě tady. Už od metra se do těch prostor těším, vnímám je jako příjemnou oázu uprostřed města. Navíc je velmi vstřícná divákům. Baví mě tu po představení ještě nějaký čas zůstat třeba u skleničky vína a společně s diváky, kteří také hned neodejdou, v sobě nechat doznít ten hezký pocit.“

S hraním na letních open air scénách mám deset let zkušeností a tu na Žižkově považuji za unikátní. Už spojením zajímavého místa s dominantou žižkovské věže s okolním parkem i přilehlou fajnovou restaurací. Navíc má zastřešené hlediště, takže se diváci nemusí bát klimatických problémů, což je komfortní i pro nás pro herce. Další předností, kterou velmi oceňuji, je dokonalé ozvučení, díky němuž dění v bezprostředním okolí nekrade akustiku a diváci nejsou o nic ochuzeni. Tahle letní scéna má pro mě zkrátka osobitou atmosféru.“

Další články z našeho blogu

Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí (MDD) byl poprvé vyhlášen Valným shromážděním OSN v roce 1954. Cílem tohoto dne je připomenout si význam dětí ve společnosti a zajistit jejich zdraví, vzdělání a blaho. Mezinárodní den dětí je důležitým svátkem, který má připomenout světu, že děti jsou naší budoucností a je nezbytné se angažovat ve zlepšování jejich života a zajišťování jejich práv.

Geltschberg – dovolená v malebném kraji Českého středohoří

Říká se, že je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet. A taky že není nad vlastní zkušenost. Proto když jsme v rámci programu Sphere vstoupili do spolupráce s projektem Geltschberg, nabízející k ubytování tři zrekonstruované domky v Horních Chobolicích v malebném kraji Českého středohoří, vydala jsem se tam na víkend udělat si tu „svoji“ vlastní zkušenost.

Jaké plavky Vám nejlépe padnou? Záleží na typu postavy…

Léto se nám neodvratně blíží, a proto je nejvyšší čas si pořídit nové plavky, ve kterých budete hvězdou pláže i koupaliště. Pokud hledáte model, který vám dokonale padne, zvýrazní vaše přednosti, a naopak skryje drobné nedokonalosti, je v první řadě důležité poznat svůj typ postavy.