Přihlásit

Gesto, které udělá den krásnější

Věděli jste, že 21. ledna je mezinárodní den objetí? Malé gesto, které má ovšem velký význam. Tento projev lásky, přátelství či náklonosti nám totiž může dodat potřebnou dávku podpory, která nám zlepší den a povznese naši náladu.

Za nápadem udělat mezinárodní den objetí stojí Kevin Zaborney z Michiganu, který si všiml, že Američané jsou příliš zdrženlivý, co se týče projevů lásky a vzájemné náklonnosti.  A právě toto chtěl změnit.

A proč zrovna 21. ledna? Pro mnohé je leden velmi pochmurný. Musíme se vyrovnávat s tím, že po svátcích nastupujeme zpátky do práce či pro studenty začíná velmi psychicky náročné období zkoušek. Mnozí z nás také přemýšlí nad tím, co dokázali za minulý rok, a ne vždy nám vše vyšlo, tak jak jsme si přáli… A do toho všeho pochmurné počasí. Proto si v tento měsíc potřebujeme více než kdy jindy připomenout, že nejsme na všechno sami, a ucítit sílu podpory, která nám dodá motivaci pokračovat. Právě proto v tento den Zaborney chtěl, aby si lidé začali projevovat více náklonnosti i na veřejnosti, a tak se stal Mezinárodním dnem objetí.

Zajímavostí ohledně objímaní je také teorie psychoterapeutky Virginie Satir, která vysvětluje, že ke správnému vývoji potřebujeme denně 4 objetí pro přežití. 8 objetí nám napomůže k udržení dobré nálady a 12 objetí, pomůže s růstem. Obzvlášť díky projevům lásky a blízkosti v raném dětství jsme v dospělosti šťastnější a méně se stresujeme. Objetí, láska a podpora u dětí a miminek pomáhá také v jejich rozvoji pohybu, mluvení i čtení. Ale hlavně příznivě působí na zdraví, uklidňuje a vede k lepší náladě.

Pokud vám přišlo neuvěřitelné, co tak nevinné gesto dokáže, tak se přitisknete k někomu, na kom vám záleží a ukažte mu svou dávku lásky a podpory. 🙂

Pak danou osobu můžete vzít na večeři a možná probrat to, na co jindy není čas. Občas potřebujeme změnit prostředí, abychom si řekli věci, které odkládáme v každodenním shonu. Odložte mobily a naslouchejte si.

 

Restaurace Lovas & Lovas

Buddha Bar

La Bodeguita del Medio

Restaurace Maštal

Nebo si možná v tento den udělejte volno a věnujte ho všem aktivitám, které jste chtěli s Vaší maminkou, kamarádkou nebo třeba partnerem zažít. Zajít do divadla, do kina nebo na drink? Kouknout se do muzea, dopřát si odpočinek ve wellness nebo vyzkoušet sport, který jste ještě nikdy předtím nezkusili. Je to taková hezká připomínka toho, že naši nejbližší jsou tady pro nás a my pro ně 🙂.

Další články z našeho blogu

Vánoční zajímavosti

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

…historie adventních věnců je stará přibližně 150 let a že ty první měly podobu dřevěného kola od vozu se 23 svícemi, 4 velkými bílými a 19 malými červenými? Přičemž se zapalovala od začátku prosince každý den až do Štědrého dne vždy jedna svíce, ve všední dny malá červená a o adventních nedělích velká bílá.

Divadelní představení se Sphere

Vstupenka do divadla je dárkem, který nabízí nejen zážitek, ale i možnost prožít společný čas s našimi blízkými. Užijete si večer plný kultury a zábavy, což může být skvělým způsobem relaxace a odpočinku od každodenního shonu. U těchto partnerů můžete zakoupit vstupenky nejen výhodně, se slevou, ale hlavně online z pohodlí domova!

Ovečkárna: Prestaňte počítat ovečky

Začněte lépe spát díky lůžkovinám z ovčí vlny. Díky kvalitnímu spánku jste produktivnější a při dlouhodobém dodržování správného spánkového režimu se vám může zlepšit nejen zdraví a celková spokojenost, ale také paměť. Hlavně proto, že tělo během spánku regeneruje a nabírá sílu na další den.