Přihlásit

Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí (MDD) byl poprvé vyhlášen Valným shromážděním OSN v roce 1954. Cílem tohoto dne je připomenout si význam dětí ve společnosti a zajistit jejich zdraví, vzdělání a blaho. Mezinárodní den dětí je důležitým svátkem, který má připomenout světu, že děti jsou naší budoucností a je nezbytné se angažovat ve zlepšování jejich života a zajišťování jejich práv.

Také v programu Sphere máme nespočet možností, kam s dětmi vyrazit, a to nejen při příležitosti jejich svátku, ze kterých pro vás vybíráme…

Muzeum Lega

Rozsáhlá expozice přes 3 000 vystavených unikátních modelů oblíbené stavebnice.Muzeum potěší všechny věkové kategorie.

Hrad a zámek Staré Hrady

Tip na výlet pro děti i dospělé – otevřeno celoročně a za každého počasí. Uvidíte 450 pohádkových bytostí. Výběr z několika pohádkových i historických okruhů, bohatý doprovodný program.

AquaDream

Vodní park na Barandově vybaven vířivkami, tobogány, brouzdališti, 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý na své.

Šikland

Největší zábavní park v České republice vám nabízí širokou škálu možností ubytování od stanového kempu až po ubytování v moderním Hotelovém resortu vysoké kvality.

Jump Family

Adrenalinové hřiště se skládá z více než 1300 metrů čtverečních vzájemně propojených trampolín, dobrodružství a atrakcí.

Muzeum Smyslů

Interaktivní muzeum, kde se můžete stát součástí expozice, najdete tu více než 50 exponátů k prozkoumání, od nejrůznějších zkreslených místností přes instalace s optickými iluzemi.

Archeopark Pavlov

Archeopark Pavlov přivádí návštěvníky tam, kde před 30 tisíci let žili lovci mamutů. Mají zde možnost spatřit unikátní exponáty a na chvíli se tak vrátit v čase. Výstavní prostor je prakticky celý skryt pod zemí a využívá řady moderních technologií.

Strašidelný zámek Draxmoor

Zábavní areál - Strašidelný zámek, tajemné sklepení, strašidelná expozice, 3D kino, pohádkové tržiště, dětský koutek se zvířaty.

Další články z našeho blogu

Inovativní kolekce školního vybavení BAAGL

Jak sám název napovídá, BAAGL se zaměřuje na výrobu ergonomických batohů a aktovek vyvíjených ve spolupráci s českými fyzioterapeuty tak, aby byly co nejpohodlnější, a hlavně umožňovaly zdravé každodenní nošení.

Světový den cestovního ruchu

Tento den připomíná nejen cestování jako takové, ale hlavně cestování bezpečné a férové. Světový den cestovního ruchu 2023 v rámci tématu Turistika a zelené investice zdůrazňuje potřebu většího počtu a lépe zacílených investic pro projekty udržitelného rozvoje, které jsou součástí plánu OSN pro lepší svět do roku 2030.

21. září Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby připadá každoročně na 21. září. Alzheimerova choroba (demence) je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce.