Přihlásit

Mezinárodní den čokolády: Sladká oslava pro všechny milovníky kakaových pochoutek

Každý rok, 13. září, milovníci čokolády z celého světa oslavují jednu z vůbec nejpopulárnějších sladkostí. Proč právě tento den? Protože to je den narozenin Roalda Dahla, autora mnoha oblíbených dětských knih, včetně té "Charlie a továrna na čokoládu".


 

Čokoláda má bohatou a fascinující historii. Její kořeny sahají až do dávných civilizací Májů a Aztéků, kteří pili nápoj z kakaových bobů, známý jako „xocolatl“. Tento nápoj nebyl tak sladký, jak známe čokoládu dnes, ale byl důležitou součástí jejich kultury a náboženství.

V 16. století dobyvatel Hernán Cortés přivezl čokoládu do Evropy, kde prošla řadou transformací, než se stala tím, co je dnes, oblíbenou pochoutkou pro lidi všech věkových skupin.

V dnešní době je čokoláda více než jen sladkostí. Stala se symbolem lásky, uznání, a dokonce i útěchy. Dáváme čokoládové pralinky jako dárek v den svatého Valentýna, slavíme s čokoládovými dorty narozeniny a utěšujeme se čokoládou v těžkých chvílích.

Věda navíc potvrdila, že čokoláda v mírném množství může mít řadu zdravotních výhod, včetně zlepšení nálady a podpory srdečního zdraví, díky obsahu antioxidantů v kakaových bobech.

Takže ať už oslavíte tím, že si dopřejete kousek své oblíbené čokolády nebo návštěvou místní čokoládovny, připojte se k milionům lidí po celém světě, kteří tento den oslavují ve velkém stylu!

Další články z našeho blogu

Inovativní kolekce školního vybavení BAAGL

Jak sám název napovídá, BAAGL se zaměřuje na výrobu ergonomických batohů a aktovek vyvíjených ve spolupráci s českými fyzioterapeuty tak, aby byly co nejpohodlnější, a hlavně umožňovaly zdravé každodenní nošení.

Světový den cestovního ruchu

Tento den připomíná nejen cestování jako takové, ale hlavně cestování bezpečné a férové. Světový den cestovního ruchu 2023 v rámci tématu Turistika a zelené investice zdůrazňuje potřebu většího počtu a lépe zacílených investic pro projekty udržitelného rozvoje, které jsou součástí plánu OSN pro lepší svět do roku 2030.

21. září Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby připadá každoročně na 21. září. Alzheimerova choroba (demence) je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce.