Přihlásit

Jakou knihu zařadit do své knihovny?

V rámci soutěže nám naši držitelé karet Sphere zaslali skvělé knižní tipy. Při čtení nás natolik zaujali, že jsme si i některé knihy sami pořídili. Nechtěli jsme si je nechat jenom pro sebe, a tak přinášíme dávku inspirace i Vám.

Young Adult

Cassandra Clarke 

Mou oblíbenou autorkou je Cassandra Clare. Píše young adults fantasy literaturu o vlkodlacích, vílách, andělech a především Lovcích stínů, kteří udržují v našem světě pořádek. Přestože nejsem právě určená věková skupina, strašně se mi její knížky líbí, a to především proto, že přestože již napsala několik sérií, hrdinové jedné série se objeví i v sériích dalších. Vracím se tak k mým oblíbeným hrdinům a dozvídám se, jak je to s nimi dál.

čtenářka Petra

Historické knihy/romány

Leon Marcus Urius

Mám tip na knížku, a ta se jmenuje Exodus, napsal Leon Marcus Uris. Mám přečteno dosti knih s tématem druhé světové války, ale téma této knihy mě překvapilo, a to proto, že jsem vůbec neznala historii po válce. To s jakými problémy vznikal stát Izrael a že Židé byli opět umísťování do táborů. V této knize autor srozumitelně a poutavě sesumíroval veškerá úsilí, která židovský národ zažil, aby se dočkal suverénního státu. Doporučuji.

čtenářka Dana

Cestopisy a reportáže z cest

Lukeš Julius

Kniha od Juliuse Lukeše mladšího EXOToulky světem. Humoristické knížky si nevybírám ke čtení, nepřipadají mi moc vtipné jako ostatním čtenářům, ale tady jsem se zasmála při čtení párkrát i nahlas. Nemluvně o tom, že je fakt skvěle napsaná a člověk se dozví spoustu zajímavých věcí. A všechna čest, takhle mladý muž, a už procestoval 100 zemí.

čtenářka Dana

Další tipy:

  • Arabská žena – Tanya Valko
  • C. J. Tudor – Ti druzí, Kříďák, Jámy
  • Shilpi Somaya Gowda – Zlatý syn 
  • Shari Lapena – Manželé od vedle, Jeden z nás
  • J. Petterson – 12 Pravidel pro život

Další články z našeho blogu

 Nakopněte svou imunitu

Náš imunitní systém je takový udatný rytíř, který nás chrání před infekcemi – především před viry, bakteriemi, dalšími mikroby, a to 24 hodin denně. Žádné pauzy si nebere. Ale my mu jeho práci občas ztěžujeme, ať chceme či nechceme. Nespíme dostatečně, stresujeme se v práci či nejíme dostatek kvalitních potravin. A spousty dalšího. Asi každý víme, jak bychom měli žít, abychom byli zdraví a fit, ale v každodenním shonu je to někdy těžké.

 Poznejte krásy Českého Krumlova – cestovatelé spojte se

Máme pro Vás hned 2 dobré zprávy. Věděli jste, že 27. 9. je Světový den cestovního ruchu? A následující den je státní svátek? To znamená jediné – zabalit batoh a vyrazit na výlet. A s kartou Sphere s mnoha výhodami a slevami to jde samo.

 Jak si vybrat vhodného lektora jógy?

Jóga se těší stále větší popularitě a my chápeme proč. Velkou výhodou kromě fyzického cvičení je i relaxace, která přináší klid mysli. Navíc na dnešním trhu najdeme nepřeberné množství stylů jógy a lektorů, a tak si každý najde to své. Jak ale poznat dobrého lektora jógy? To není úplně jednoduché. Přinášíme Vám tipy, které by Vám s výběrem mohli pomoc.