Tak jsme se konečně dočkali a naše letní dovolená se nám začíná rýsovat v konkrétní podobě. Takže jestli půjde všechno tak, jak má, hotely i další ubytovací zařízení, včetně restaurací, by se pro nás mohly otevřít 8. června 2020. Co už je také víceméně jasné a dané je, že s největší pravděpodobností strávíme letošní letní kratochvíle v českých luzích a hájích. 

A upřímně řečeno, já v tom nevidím žádný problém. Naše země je přece tak krásná, máme hory, máme lesy, rybníky, hrady i zámky a nejlépe značené turistické trasy k tomu. A také množstvích nejrůznějších atrakcí, jako jsou lezecké a adrenalinové parky, inline dráhy, farmy se zvířaty, zoologické zahrady, stezky v korunách stromů atd. atd. Vždycky jsem se trošku divila tomu, že někdo navštívil několikrát po sobě třeba Egypt s tím, že nevytáhl patu po celých 14 dní z hotelového rezortu a neví, kde jsou Prachovské skály nebo Moravský kras, a vlastně netuší, co všechno u nás máme na dosah. Je mi jasné, že touha po cestování, objevování jiných kultur i rozmanité gastronomie, nás provází už po staletí, ale na druhou stranu se dá prožít dovolená plná zážitků i v tuzemsku.

A protože léto nepočká, určitě je dobré zarezervovat si ubytování už teď, protože jak je vidno, letos platí dvojnásobně to staré dobré známe, „ kdo dřív přijde, ten dřív mele“, aneb kdo si dříve objedná, ten dříve pojede!

Tak mějte šťastnou ruku:)