Vážení držitelé karet Sphere, připravujeme pro vás nové webové stránky. Omluvte prosím možné dočasné problémy.

Přihlásit

Jak si aktivovat kartu Sphere

Aktivace karty znamená vytvoření online účtu, se kterým se budete přihlašovat na naše webové stránky a do mobilní aplikace Sphere. Proces aktivace je snadný. Budete potřebovat pouze číslo ze zadní strany vaší karty (tzv. EAN) anebo promokód v případě karty elektronické, a několik málo osobních údajů. Aktivaci můžete provést na webu nebo v mobilní aplikaci Sphere.

Návod na aktivaci karty

1. Otevřete si stránku pro aktivaci karty

Odkaz pro aktivaci karty najdete v hlavičce či patičce webu Sphere na počítači, nebo po rozkliku horního menu v mobilu. Mobilní aplikace Sphere a mobilní verze našeho webu fungují totožně.

Není to vaše první karta?

Pokud už máte účet Sphere spojený s jinou kartou, není třeba ​vytvářet nový. Všechny své karty můžete propojit do jednoho účtu. Stačí se přihlásit a přejít na Nastavení / Moje karty / Přidat kartu.

2. Zadejte EAN nebo promokód

K aktivaci plastové karty Sphere zadejte číslo karty (EAN). K aktivaci čistě elektronické karty zadejte promokód.

EAN je 13místné číslo pod čárovým kódem na zadní straně vaší plastové karty Sphere, resp. platební karty s programem Sphere.

3. Zvolte typ karty (pouze pro promokód)

Některé promokódy umožňují volbu z několika typů karty, které se liší například designem, cenou či dobou platnosti. Vyberte si, kterou z nabízených karet chcete aktivovat, a pokračujte na další krok.

4. Vyplňte přihlašovací a kontaktní údaje

V sekci Přihlašovací údaje si zvolte email a heslo, se kterými se budete přihlašovat do svého online účtu Sphere. Použijte e-mailovou adresu, ke které máte přístup, protože vám na ni pošleme ověřovací e-mail.

V sekci Kontaktní údaje uveďte jméno držitele karty. Dobrovolně můžete zadat také rok narození, oslovení a telefonní číslo.

Aby vám neutekly akční nabídky a soutěže, nezapomeňte na konci formuláře udělit souhlas se zasíláním newsletteru.

5. Zkontrolujte e-mailovou schránku a potvrďte e-mail

Přihlaste se do své e-mailové schránky a počkejte, až vám od nás dorazí zpráva s odkazem na potvrzení e-mailové adresy. Měla by dorazit během několika minut. V ní poté klikněte na tlačítko „Potvrdit e-mail“.

Pokud e-mail nemůžete najít, zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou a také záložky Spam a Reklamy v případě, že používáte Gmail. Pokud e-mail opravdu nedorazí ani během následujících 30 minut, je možné, že jste při registraci udělali překlep a omylem uvedli špatnou e-mailovou adresu. V tom případě zkuste aktivaci provést znovu od prvního kroku a ujistěte se, že e-mail zadáváte správně.

6. Hotovo! Přihlaste se do svého nového účtu

Potvrzením e-mailu je vaše registrace dokončena. Přihlaste se do svého nového účtu prostřednictvím e-mailové adresy a hesla, které jste si zvolili v kroku 4.

Pokud jste registraci provedli na počítači, doporučujeme vám stáhnout si elektronickou kartu Sphere do svého chytrého telefonu. Přihlašovací údaje k webovému a mobilnímu účtu Sphere jsou stejné.