Přihlásit

Jak si aktivovat kartu Sphere

Aktivace karty znamená vytvoření online účtu, se kterým se budete přihlašovat na naše webové stránky a do mobilní aplikace Sphere. Proces aktivace je snadný. Budete potřebovat pouze číslo ze zadní strany vaší karty (tzv. EAN) anebo promokód v případě karty elektronické, a několik málo osobních údajů. Aktivaci můžete provést na webu nebo v mobilní aplikaci Sphere.

Návod na aktivaci karty

1. Otevřete si stránku pro aktivaci karty

Odkaz pro aktivaci karty najdete v hlavičce či patičce webu Sphere na počítači, nebo po rozkliku horního menu v mobilu. Mobilní aplikace Sphere a mobilní verze našeho webu fungují totožně.

Není to vaše první karta?

Pokud už máte účet Sphere spojený s jinou kartou, není třeba ​vytvářet nový. Všechny své karty můžete propojit do jednoho účtu. Stačí se přihlásit a přejít na Nastavení / Moje karty / Přidat kartu.

2. Zadejte EAN nebo promokód

K aktivaci plastové karty Sphere zadejte číslo karty (EAN). K aktivaci čistě elektronické karty zadejte promokód.

EAN je 13místné číslo pod čárovým kódem na zadní straně vaší plastové karty Sphere, resp. platební karty s programem Sphere.

3. Zvolte typ karty (pouze pro promokód)

Některé promokódy umožňují volbu z několika typů karty, které se liší například designem, cenou či dobou platnosti. Vyberte si, kterou z nabízených karet chcete aktivovat a pokračujte na další krok.

4. Vyplňte přihlašovací a kontaktní údaje

V sekci Přihlašovací údaje si zvolte e-mail a heslo, se kterými se budete přihlašovat do svého online účtu Sphere. Použijte e-mailovou adresu, ke které máte přístup, protože vám na ni pošleme ověřovací e-mail.

V sekci Kontaktní údaje uveďte jméno držitele karty. Dobrovolně můžete zadat také rok narození, oslovení a telefonní číslo.

Aby vám neutekly akční nabídky a soutěže, nezapomeňte na konci formuláře udělit souhlas se zasíláním newsletteru.

5. Zkontrolujte e-mailovou schránku a potvrďte e-mail

Přihlaste se do své e-mailové schránky a počkejte, až vám od nás dorazí zpráva s odkazem na potvrzení e-mailové adresy. Měla by dorazit během několika minut. V ní poté klikněte na tlačítko „Potvrdit e-mail“.

Pokud e-mail nemůžete najít, zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou a také záložky Spam a Reklamy v případě, že používáte Gmail. Pokud e-mail opravdu nedorazí ani během následujících 30 minut, je možné, že jste při registraci udělali překlep a omylem uvedli špatnou e-mailovou adresu. V tom případě zkuste aktivaci provést znovu od prvního kroku a ujistěte se, že e-mail zadáváte správně.

6. Hotovo! Přihlaste se do svého nového účtu

Potvrzením e-mailu je vaše registrace dokončena. Přihlaste se do svého nového účtu prostřednictvím e-mailové adresy a hesla, které jste si zvolili v kroku 4.

Pokud jste registraci provedli na počítači, doporučujeme stáhnout si elektronickou kartu Sphere do svého chytrého telefonu. Přihlašovací údaje k webovému a mobilnímu účtu Sphere jsou stejné.