Zářijová soutěž

 

Ceny:

 

1. 2x poukaz na 6 představení Spolku Kašpar (2x 1.500 Kč) + tričko Spolku Kašpar

2. 2x poukaz na 4 představení Spolku Kašpar (2x 990 Kč) + tričko Spolku Kašpar

3. 1x poukaz na 4 představení Spolku Kašpar (1x 990 Kč) + tričko Spolku Kašpar

 

  

Soutěžní otázka na 2. týden:

 

Kolik inscenací má momentálně na repertoáru Klubovna Spolku Kašpar?

1. 12

2. 8

3. 15

 

 

DIVADLO V CELETNÉ

Kašpar Klubovna vznikla v listopadu 2017 jako prostor navazující na nuceně uzavřené Bytové divadlo Ferdinanda Vaňka. Pod heslem „Blíž už to nejde“ tu dnes uvádíme 11 celoročních titulů (Audience, Červenec, Detektor lži, Dva špinavci, Helverova noc, Chanson? Šanson!, Iluze, Kytice, Vernisáž) a dva speciály - vánoční (Popelka nazaretská) a letní. A protože léto akorát končí, zbývá již jen pár dní na návštěvu právě toho letního speciálu, kterým je titul dobře známý, v televizi proslavený - SLOVÁCKO SA NESÚDÍ. Povídkový večer s koštem! Večer nejen s vínem, ale určitě o vínu! A taky o lidech, kteří jdou do všeho naplno. Vybrané (dnes už) klasické folklorní vyprávěnky slováckého „kronikáře“ Zdeňka Galušky, které patří k dobrému moravskému vínu či slivovičce.

Naším úmyslem je přenést diváka nebo jeviště (bude záležet na konkrétním hracím prostoru) do slováckého sklepa, kde Zkušený, jeho Galánečka a jejich synovec Mladý, sedí společně s diváky nad bezedným džbánem vína. A povídá se. A s množstvím vypitého vína nabírají historky na fantastičnosti. A zajídá se špekem. A letní večer je příjemně vlahý. A do srdce vstupuje radost (jak se píše o víně v těch „evanjéliích“),“ říká Filip Nuckolls, režisér a autor dramatizace.

Humor Zdeňka Galušky je možná pro někoho příliš krutý. Nicméně mnoho teoretiků humoru tvrdí, že dobrý humor má být krutý. U Galušky je však projevem paradoxně životního optimismu. Prostředí „jeho Slovácka“ není zdaleka ideální krajinou. Pod jednotlivými příběhy prosakuje obraz ne zcela bohatého, spíše chudého, kraje, kde je život a uživení se tvrdé. Humorné drsné až kruté příběhy, které si mluvčí zdatně proti realitě vylepšují, nám připomínají, že život stojí nade vším a z těžkostí a nespravedlností všedních dnů se tím pádem nemá cenu pos…t.

 

Více informací na DIVADLO V CELETNÉ

 

 

Ceny:

 

1. cena - dárkový voucher v hodnotě 3000 Kč

2. cena - dárkový voucher v hodnotě 2000 Kč

3. cena - dárkový voucher v hodnotě 1000 Kč

 

Soutěžní otázka na 2. týden:

2)Co znamená zkratka CBD a kolik mg této látky obsahuje 1 kapsle produktu KONOPÍ+VRBA BÍLÁ?

1. Kanabidiol, 0,145 mg

2. Cannabis, 0,100 mg

3. Kanabinoid, 0,129 mg

 

 

 

TEREZIA COMPANY

Rodinná společnost TEREZIA COMPANY vyvíjí a vyrábí doplňky stravy z léčivých hub a rostlin pod brandem TEREZIA již od roku 1990. 

Filozofie společnosti spočívá v užívání celých surovin nikoliv pouze extraktů.Ptáte se proč? Věříme totiž tomu, že příroda vytváří dokonalá díla, která jsou určená i pro naše zdraví. Nechceme nijak její práci kazit a proto z toho, co nám dává, nic neubíráme. Naše houby používáme pro naše výrobky zásadně celé se všemi účinnými látkami. Chceme dát lidem přírodní produkty v nejbližší možné podobě, jakou nám ji dala příroda. Do našich výrobků nejsou přidávány žádné látky, které nepřinášejí organismu užitek nebo jsou dokonce zdraví škodlivé. 

Více informací: TEREZIA COMPANY