×
 
×
Přihlášení
Zapomněli jste heslo?

Placeholder text

Novinka

Novinky, tipy a zajímavosti přímo do vaší e-mailové schránky.

Přihlásit se k odběru novinek

Novinky do emailu vám budeme zasílat jednou až dvakrát měsíčně. Kdykoliv se můžete odhlásit.
Vás e-mail je u nás v bezpečí. Zde jsou naše

Všechny milovníky dobrého vína jistě potěší, že plocha osázena vinnou révou je v České republice od vstupu do EU na absolutně historických maximech. Ani tak domácí produkce není schopna uspokojit tuzemskou poptávku. Máme zkrátka výborné víno a dlouholetou tradici rodinného vinařství, na kterou můžeme být po právu hrdi.

Vybrala jsem pro vás několik tipů, kde si pochutnáte na výtečném víně a kde můžete strávit příjemný čas. Navíc v případě rodinného vinařství Bartoník můžete koupí vína pomoci vyrovnat se s následky tornáda, a to potěší dvojnásobně. Hezké léto přeje Jana Věrná, Sphere.

Rodinné vinařství Bartoník přišlo vlivem letošního tornáda o polovinu své produkce. Jedná se o vinařství s dlouholetou rodovou tradicí orientující se zejména na produkci maloseriových šarží vín.

MIKULČICE

Vinařství HORT sbírá největší úspěchy v technologii růžových vín. Dále nabízí bílá vína v jedinečné kolekci VOC Znojmo a červená vína pocházející z hroznů z oblasti Languedoc ve Francii.

DOBŠICE U ZNOJMA

Šlechtitelská stanice vinařská navázala na tradici z roku 1901. Byla zde mimo jiné vyšlechtěna odrůda André, která dala jméno i zdejšímu penzionu. Degustovat můžete v unikátním viném sklepu s rozsáhlým achívem.

VELKÉ PAVLOVICE

Vinselekt Michlovský získává přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí. Nově můžete v Enothece degustovat nízkoalkoholická a nealkoholická jemně šumivá vína.

RAKVICE

 

Vinařství dvou kamarádů Kamila Piálka a Jardy Jägera nabízí přívlastková odrůdová vína vyráběna pouze v malých partiich a vždy v jedné šarži. Do nabídky patří vína apelace VOC Znojmo, sauvignon Kravák, ale i sladší vína jako Pálava či Rulandské šedé.

ZNOJMO

NÁPOVĚDU SPHERE si lehce stáhnete v Google Chrome, povolíte ve vyskakovacím okně a už vám žádný partner Sphere neunikne. Budete tak mít jednouše přehled, kde můžete výhodně nakoupit například další dobrá vína.
Podívejte se na naše krátké instruktážní video.

 

Opilé sklepy nabízí opravdu netradiční zážitek. Ubytování v apartmánech jako z pohádky a vlastním vinným sklepem prezentující nejlepší vína z oblasti.

VELKÉ PAVLOVICE

Rodinné vinařství Jedlička se snaží vnímat přírodu a být s ní v souladu. Bio produkce hroznů umožňuje vrátit se k technologií výroby červených vín až před rok 1907.

BOŘETICE

Pro milovníky dobrého vína přidáváme ještě výběr našich e-shopových partnerů, kde si můžete pohodlně objednat a dopřát si příjemný večer se sklenkou doma.

WineWorld - specializovaný e-shop má v nabídce česká vína, ale také vína z Německa, Rakouska, Itálie, Francie, Nového světa - Jižní Afrika, Chile, USA atd.
VINICOLA - prodává vína z rodinného Vinařství Na Soutoku i vína ze zahraničí.
Víno Výhodně - rozmanitý výběr skvělých, ale přesto cenové dostupných vín z celého světa.
SKLEP MARYŠA - výroba a prodej vín z Velkopavlovické vinařské podoblasti.
OpenWine - široký výběr kvalitních vín z Chile, Argentiny, Uruguaye.
K2T Víno - exkluzivně vybranná česká vína, ale také italská, francouzská, španělská, portugalská a další.