Novinky

 

TEREZIA COMPANY

Vydejte se s námi přírodní cestou ke zdraví

Rodinná společnost TEREZIA COMPANY vyvíjí a vyrábí doplňky stravy z léčivých hub a rostlin pod brandem TEREZIA již od roku 1990. Impulsem k jejímu založení bylo autoimunitní onemocnění paní zakladatelky Ing. Terézie Svátové, která nejprve začala své podnikání s kořenícími směsi VEGI. Pod značkou TEREZIA se v roce 2004 jako první dostala na český trh 100% hlíva ústřičná v kapslích. Během dalších 15 let se firma rozrostla o cca 50 výrobků, které kombinují účinky léčivých hub a bylin a jsou určeny pro všechny generace. 

Filozofie společnosti spočívá v užívání celých surovin nikoliv pouze extraktů. Ptáte se proč? Věříme totiž tomu, že příroda vytváří dokonalá díla, která jsou určená i pro naše zdraví. Nechceme nijak její práci kazit a proto z toho, co nám dává, nic neubíráme. Naše houby používáme pro naše výrobky zásadně celé se všemi účinnými látkami.

Více počtení o zdraví prospěšných houbách a rostlinách a produktů z nich naleznete zde: www.terezia.eu.

 

 

 

 

LA CHINATA

Španělské olivový olej a delikatesy, kosmetika i dárkové předměty od 1932

Historie La Chinata začíná v roce 1932, kdy naši předkové začali lisovat olivy pocházející z našeho okresu Sierra de Gata. Tehdy se olej získával ve velmi primitivních mlýnech. Olivy se vkládaly do kamenných mlýnů na olej, kde se drtily, čímž se získala pasta. Ta se následně lisovala, aby se vytlačil olej. V lisu se vytvářely vrstvy pasty oddělené kruhovými pláty - capachos - a olej se získával tlakem. Poté se olej odkaloval, aby se oddělil od břečky - vody a zbytky oliv.

Dnes používáme nejmodernější systémy mletí a lisování, které přestože jsou stále čistě mechanické, dokážou vylisovat z oliv mnohem větší množství oleje čistým a kontrolovaným způsobem tak, aby se zaručila kvalita extra panenského olivového oleje.

Jsme si vědomi rostoucího zájmu našich zákazníků o konzumaci zdravých a přírodních potravin, a proto již několik let vyrábíme v rozsáhlém sortimentu řadu produktů, které nabízíme pod značkou "La Chinata Selecciones de Gurmets". Jsou to především produkty vyrobené z našeho nejlepšího extra panenského olivového oleje, ale nedávno jsme přidali i ocet, med, soli apod.

Pokračujeme v použití olivového oleje antickými civilizacemi a vyvinuli jsme rozsáhlou řadu kosmetických produktů založených na přirozených vlastnostech extra panenského olivového oleje. Naše obsáhlé zkušenosti - čtyř generací - s výrobou panenského olivového oleje nám poskytují potřebné znalosti o tomto produktu, který maximálně využíváme jako složku v kosmetice.

Na druhé straně odpovídáme na požadavky moderního restauratérství a již mnoho let zkoumáme proces smažení na různých olejích. Plod tohoto vyčerpávajícího výzkumu jsme uvedli na trh v podobně různých rostlinných olejů pro profesionální použití, které jsou určené k pokrytí potřeb smažení všeho druhu v restauracích a potravinářském průmyslu. 

LA CHINATA