Víte, jak si vybrat správnou velikost? 

Nakupování na internetu, tedy prostřednictvím e-shopů je nejen příjemné a pohodlné, ale v posledním roce také nutné. A nakolik jsme již v letech minulých hojně využívali online prostoru k nákupům elektroniky, knih, kosmetiky, léků, kuchyňských pomocníků nebo bytových doplňků, někteří z nás se stále ještě zdráhají nakupovat oblečení. Mají obavu, jestli bude zboží a materiál odpovídat fotografii na webu, zda sedne velikost a střih, jestli barva bude skutečně taková, jakou si představovali, ale hlavně se bojí, že budou mít problémy při eventuálním vrácení či výměně oblečení. 

 

 
                                                                                                      

                                                 

 

Mohu vás z vlastní bohaté zkušenosti uklidnit, že většina těchto obav jsou naprosto zbytečné. Samozřejmě mluvím o tom, že si pro svůj nákup zvolíte ověřený český e-shop, přečtete si zkušenosti a recenze od jiných uživatelů a věnujete nákupu dostatek času. Já třeba nakupuji také u zahraničních e-shopů, ale to bych už nechala těm zkušenějším shopaholikům. Pro začátek si naprosto skvěle vystačíme s tuzemským výběrem, který je více než bohatý. 

Na webu valné většiny ověřených e-shopů s oblečením najdete tabulku velikostí. To je velice praktická a užitečná záležitost, protože já sama mám rozptyl 3 velikostí, v závislosti na konkrétní značce a střihu. Proto je dobré mít po ruce krejčovský metr, pečlivě se změřit a porovnat údaje z tabulky, které vás spolehlivě dovedou k vaší správné velikosti. Někdy také můžete u výrobku najít informaci, že zboží je spíše menší či větší, než se předpokládá u té které velikosti. A pokud vám přece jenom nakonec objednané oblečení prostě nepadne nebo nebude odpovídat vaší představě, není nic jednoduššího, než vyplnit přiložený formulář, který je vždy součástí balíčku a poslat zboží bezplatně zpět. Bude vás to stát akorát trochu času s cestou na poštu. 

A co se týká platby, pokud jste v online nakupování úplný začátečník, můžete zvolit platbu na dobírku. Až se osmělíte, zvolte platbu předem prostřednictvím bankovního převodu, a nakonec stejně skončíte u online platby kartou, která je rychlá a bezpečná!

A když už jsme u těch karet, nezapomeňte na tu svoji oblíbenou Sphere, díky které vás bude nakupování nejen bavit, ale ještě ušetříte.