selfie.JPG

 

Všichni milovníci SELFIE pozor!

Na pouhé dva měsíce je otevřeno muzeum selfie. Toto muzeum vám nabízí mnoho příležitostí, jak si pořídit zcela jedinečné selfie. Celá expozice je rozdělená na dvě části. V první části najdete ložnici Vincenta van Gogha,Monu Lisu pořizující si selfie nebo slavný železný trůn z Game of Thrones. Tenhle je však vytvořený ze selfie tyček. V druhé části expozice se dozvíte, jak tento celosvětový trend vznikl.

Ať už si selfie pořizujete nebo ne, toto muzeum v Los Angeles má co nabídnout každému. Kromě mnoho příležitostí pro selfie, vám nabízí i kus historie. Pokud jste si jako my mysleli, že selfie je trend moderní doby, tak jsme na omylu. Jejich vznik se datuje okolo 40 000 let dozadu až k pravěkým jeskynním malbám.  

Cílem spoluzakladatele Tomma Hontona bylo kromě nabídnutí zábavy v rámci jedinečného konceptu, i lidi informovat. Udělat si fotku v místnosti, kde byl Vincent van Gogh, na železném trůně nebo s Volgswagen Beetle je určitě super, ale Tommy Honton nám tímto chce ukázat, i kolik umělecký děl bylo v dnešní době kvůli tomuto trendu poničených.

I zde platí pravidlo - všeho moc škodí. Mít fotku s Monou Lizou, kterou budeme ukazovat ještě i našim vnoučatům, určitě stojí za to. Ale nedívejme se vždy jen skrz kameru. Je přeci pravdou, že ty nejlepší zážitky vznikají bez mobilu a i bez uložené fotky si je navždy zapamatujeme.

Výstava končí 31. května. Vstup je cca 500 Kč, což není špatné. Ale co letenky do Los Angeles? Za nás alespoň našim krajanům žijícím v Americe určitě doporučujeme tuto výstavu navštívit. My ostatní můžeme buď začít šetřit anebo doufat, že něco podobné otevřou i zde.