Highlight-Big-Island-Hawaii-Image.jpg

Karibik,

jak se obecně říká ostrovům ležícím v Karibském moři, se drží dlouhodobě na špičce oblíbených exotických destinací.

 

Velkou zásluhu na tom má i znovuobjevená Kuba, která se v návaznosti na pomalé uvolňování komunistického režimu zase naplno otevírá turistům. Což s sebou na druhou stranu nese jistou ztrátu autentičnosti a opravdovosti, takovou, jakou jsme měli možnost poznat třeba ještě před 15 lety. Ovšem prvenství v žebříčku nejoblíbenější karibské destinace patří Dominikánské republice, s jejími all inclusive resorty, perfektními službami, ale hlavně proslulou bělostně zářící pláží Bavaro, táhnoucí se podél nejnavštěvovanějšího letoviska Punta Cana, na východě ostrova. Ostatně pláže v Dominikánské republice se mohou kromě své krásy pyšnit i tím, že jsou zapsané na seznamu UNESCO.

 

A zapomenout nesmíme ani na Mexiko s mayskou riviérou, ale také s pozůstatky dávných civilizací a fascinujícími národními parky. Ovšem jak můžete vidět na mapce níže, Karibik tvoří spousta menších i větších ostrovů i souostroví. Skvělou možností, jak poznat v poměrně omezeném čase co nejvíce ostrovů, je určitě plavba lodí do oblasti Karibského moře. Trasy jsou většinou rozdělené podle oblastí a záleží jen na vás, která vás zaujme. A možná zjistíte, tak jako já, že některé z nich jsou úžasné, nádherné, přímo panenské, ale po pár dnech by se tam člověk ukousal nudou. Proto je myslím dobré nejdříve podniknout průzkumný pobyt, formou cestování lodí z ostrova na ostrov, abychom si udělali lepší představu, co nás na kterém čeká.

 

Třeba na takovém bahamském ostrově Eleuthera vyrostl unikátní resort s jednoduchým názvem Resort, který je určený prostorově výraznějším lidem a disponuje pevnějším nábytkem, širšími dveřmi nebo větší záchodovou mísou. A hlavně – nikdo se tam nikomu nesměje!

 

Nebo v mexickém letovisku Playa Maroma vyrostl hotel s příznačným jménem Desire – tedy touha, který je určený vyznavačům naturalismu a lidem s uvolněnějším vztahem k sexu. No, a když už budeme v Mexiku, můžeme se rovnou přesunout na ostrov Cozumel , který díky bohyni plodnosti, těhotenství a porodu Ixchel navštěvují páry, které chtějí počít nebo ženy, kterým se to nedaří. Výsledky jsou prý zaručené.

 

Ale jak se říká, není nad osobní zkušenost, neboli lépe jednou vidět, než stokrát slyšet. Tak jestli zatím vašemu hledáčku zajímavých dovolenkových destinací Karibik unikal, máte skvělou příležitost, to napravit. Ale jedno vám můžu slíbit už teď, nebudete zklamáni…