Le Chaton Rozhovor s Helenou Konarovskou

Jak jsme na tom my, české ženy, s výběrem spodního prádla, v porovnání třeba s Francouzkami? Záměrně se ptám na Francouzky, protože název vaší firmy je francouzský a začínala jste prodávat právě francouzské značky…

Já už to říkám opravdu dlouho a opakuji to pořád, my Češky, jsme neuvěřitelně hezké. A legrační je, že si to neuvědomujeme, a je to naše nejhorší vlastnost. Každá třetí žena, která vejde u nás do dveří, se podceňuje. Naprosto zbytečně, není důvod.

Když už jste zmínila Francouzky, tak ty jsou sice štíhlé, ale mají kostnatou postavu a na rozdíl od nás, Češek, jsou bez energie. Jsou vždy upravené, ale čekají, až je udělá někdo šťastnými. Ovšem sebevědomí mají na rozdávání. A potom ke mně přijedou třeba holky z Ostravy, plné elánu, chuti do života a mají všechno pěkně tak, jak má žena mít – pas, boky, prsa, zadek, úzká ramena.

Málo platné, nejblíže jsou nám slovanské národy. Přijede Ruska, která může klidně bydlet na dvoře, kde teče voda do kanálu, ale koupí si plavky se vším všudy, protože chce dělat dojem! Přijde Slovenka a koupí si ty plavky dvoje, protože chce udělat dojem u bazénu a plavky střídat. A klidně se vrátí domů a jde okopávat vinohrad.

A přijde Češka, má dům s bazénem, ale na sobě má boty ze sekáče a podprsenku po mamince. Sice to říkám s humorem a nadsázkou, ale tak to je. To je ten obrovský rozdíl. Češka myslí na chlapa, na děti, na dům, na kuchyňského robota, a až úplně nakonec myslí na sebe.

A neuvědomuje si, že ona je ta nejdůležitější! Je to otázka sebevědomí, které máme velmi často nízké, ačkoliv k tomu není vůbec důvod.

A nemůže to naše sebevědomí být ovlivněno tím, že se ženy na sebe velmi často dívají očima svého partnera? Tedy, když je muž vidí krásné a přitažlivé, tak se také tak cítí a naopak?

Já mám teorii, která se mi osvědčila za 15 let podnikání v tomto oboru i v soukromém životě, a to, že muži mnohem hůř zvládli revoluci, než ženy. Ženy začaly dýchat, lítat a najednou byly soběstačné.

Od řízení auta, firmy až po zvládání rodiny. Sebraly jsme trochu mužům vítr z plachet a smazalo se tradiční rozdělení rolí. Takže pokud chceme, aby nás muž chválil a vnímal naši krásu, nesmíme mu to zapomínat stále jemně, podprahově, aby on to netušil, sdělovat.

My velmi často chceme po mužích věci, které bychom v nich měly samy vyvolávat. Protože rodí ženy, ne muži. Proto tady jsme a vždy budeme na prvním místě. Musíme se mít rády a musíme umět být pro sebe důležité a krásné.

Musíme učit naše muže, aby nás tak vnímali. A oni se to jednoho dne naučí. Bude to sice ještě dlouhá cesta, ale vyplatí se.

Vraťmě se zpátky, Helenko, ke spodnímu prádlu. Co by měla splňovat správná podprsenka, aby nám dobře seděla a vyzdvihla naše přednosti?

Samozřejmě že to není ani barva, ani design, ani krajka, ani hedvábí, ale jestli je něco nejdůležitějšího na dobře zvolené podprsence, tak to je naše správné držení těla. Abychom narovnaly záda, nehrbily krk a měly rovný postoj i ladnou chůzi.

Já už si po těch letech ve svém oboru myslím, že bych měla mít lékařské a fyziognomické vzdělání, protože když si žena odloží v kabince prádlo, tak já už podle stavu jejích zad poznám, jestli nosí kabelku přes rameno, jestli má jedno ramínko přitažené více atd.

Ale zase jsme zpátky u toho, že bychom měly znát své tělo, protože ani sebedražší a luxusnější svetr či košile neskryjí špatně padnoucí spodní prádlo a s tím související i špatné držení těla. Silueta je to, co na nás ostatní vnímají.

Vy se pravidelně zúčastňujete veletrhů spodního prádla i plavek a vůbec máte velký přehled, co se nosí a co se nosit bude. Takže, na jaké novinky se můžeme těšit v roce 2018?

Vždycky je něco nového, u prádla je to hlavně o barvách a o kvalitních materiálech, které se používají. To, co je novinka, velký luxus, ke kterému jsme zatím ale ještě nedorostly je, že se používá hedvábí v kombinaci s jiným materiálem. Hedvábí totiž splňuje všechny vlastnosti, abychom se v něm cítily dobře – dýchá, neutiskuje a krásně se nosí.

Zároveň klade mnohem vyšší požadavky na péči, ovšem výměnou za citový vztah, který si k takovému luxusnímu krásnému a kvalitnímu prádlu vytvoříme.