slide.jpg

 

BIKE TRACKING

Víte, kdo má vaše kolo ještě raději než vy? No přece zloděj!

Statistika z roku 2016 hovoří jasnou řečí – denně se v Česku ukradne přes 20 jízdních kol, a to i těch dobře zabezpečených. No, dobře zabezpečených, o tom by se dalo ve světle nových informací poněkud polemizovat. Už jste někdy slyšeli o bike trackingu? 

V podstatě jde o systém, který vyhledá vaše ukradené kolo díky trackeru, který je připevněn na vašem kole a přes bluetooth spojen s vaším mobilním telefonem. A opravdu nemusíte být žádní IT specialisté, abyste to zvládli! Tak například systém Sherlock italského výrobce je tak malý, že se v pohodě vejde do koncovky u řídítek. Když zaparkujete, systém se automaticky aktivuje a vy si můžete v klidu posedět v hospůdce. V případě, že se kolo pokusí někdo ukrást, mobilní aplikace nejen, že vašeho dvoukolého kamaráda vyhledá, ale také vám k němu ukáže nejkratší cestu.

To firma Spybike z Velké Británie na to jde rovnou mazaně, protože jejich trackery vypadají přesně, jako běžné doplňky ke kolu, tedy např. sedlová hlavice, zadní světlo nebo hlavové složení. Všechny modely jsou vybaveny GPS lokátorem a SIM kartou, která v případě nedovolené manipulace s kolem pošle na váš mobilní telefon SMS zprávu. Ukradené kolo, respektive jeho zloděje, můžete sledovat buď prostřednictvím mobilní aplikace, nebo počítače. Potom už záleží jenom na vás, jestli se vydáte zloděje stopovat sami nebo raději zavoláte na linku 158 a svěříte celou akci do rukou strážců zákona.

Co říci na závěr? Vzhledem k pořizovací ceně trackerů, která se pohybuje od dvou do čtyř tisíc a vzhledem k tomu, že některá kola mají cenu zhruba osobního automobilu, asi není co řešit. A to i v případě, že nejste žádní fajnšmekři a jízdní kolo považujete za dopravní prostředek… VÍCE INFORMACÍ ZÍSKÁTE NA: WWW.SHERLOCK.IT WWW.SPYBIKE.COM