asian-couple-beach_1150-6450.jpg

Prostě bez dětí

Poslední dvě dovolené jsem strávila v hotelích, které jsou určeny pouze dospělým, tedy lidem starším 16 či 18 let. A úplně chápu, proč jejich obliba stále stoupá a proč jim také my, Češi, přicházíme na chuť. Představte si, že ráno u snídaně hraje příjemná hudba, vy si v klidu, bez dětského křiku, pláče a napomínání rodičů, vychutnáte nejen skvělou snídani, ale také si vypijete třeba skleničku šampaňského, zatímco sedíte na terase a oddáváte se prvním ranním slunečním paprskům.  U hotelového bazénu nirvána pokračuje a vy se můžete v tichosti začíst do časopisu, ponořit se do děje knížky nebo jen tak pospávat a dopřávat si, po celoroční práci, zasloužený odpočinek. Nikdo vám v bazénu neskáče přes hlavu, nekřičí, nestříká vám vodu do obličeje ani do vás nevráží zpocení rodiče, za jednu ruku vláčíc uplakané dítko a v druhé nesouc hromady nafukovacích a plastových hraček.  Neuslyšíte ani halasné volání animátorů, kteří budou neustále zvát vás nebo vaše děti na nejrůznější akce. Naopak, můžete si dopřát masáž, kosmetické ošetření a mnoho dalších procedur, které zklidní nejen vaše tělo, ale také dopřejí reinkarnaci vaší duši. A večeře už je jen tou pověstnou třešničkou na dortu zvaném dovolená bez dětí. Po celodenním odpočinku příjemně naladěni a vkusně oblečeni začnete večer skleničkou aperitivu na baru, po které se zvolna přesunete do restaurace, kde je už je pro vás přichystána spousta lahůdek a gastronomických specialit, abyste večer následně zakončili opět v baru nebo u lahve vína na terase, a třeba ve víru tance. 

Jsou hotely, které nabízejí i animační programy výhradně pro dospělé a jiné, které naopak vsadili na kartu klidu, luxusu a pohodlí. A záleží jen na vás, co si vyberete. Každopádně, všem, kteří ještě pobyt v hotelu „adults only“ nevyzkoušeli, mohu vřele a upřímně doporučit. A zdaleka se to netýká jen bezdětných párů, těch už s odrostlými dětmi nebo seniorů. Tyto hotely totiž velice často vyhledávají i rodiče malých dětí, kteří si chtějí alespoň na týden či dva trochu odpočinout od toho nekončícího kolotoče. 

Říká se, že člověk by měl jednou za čas vystoupit ze své komfortní zóny a zkusit něco nového. Ale já vám naopak radím, alespoň jednou za rok, vstoupit do velice komfortní zóny a být alespoň na pár dnů zase sami sebou a sami za sebe.