Přihlásit

Yves Rocher jako příklad společensky odpovědné firmy

O Yves Rocher je známo, že se velmi angažuje v ochraně životního prostředí a snaží se dopad své výroby na životní prostředí neustále snižovat. Proto pravidelně přehodnocuje své postupy, obklopuje se zodpovědnými partnery a podporuje ty, kteří bojují ve prospěch přírody.

Příkladem pro všechny

Všechny obaly kosmetických výrobků Yves Rocher  jsou hodnoceny z pohledu své ekologičnosti. Značka se neustále snaží snižovat spotřebu surovin pocházejících z neobnovitelných zdrojů a upřednostňuje recyklovatelné materiály.

 

 Od října 2020 je 100 % lahví vyrobených v jejich továrnách ze 100% recyklovaného a recyklovatelného polyethylentereftalátu (PET).

 Již v roce 2006 začali místo igelitových tašek nabízet nákupní tašky na více použití. Udělali to tak 10 let před evropskou regulací a ušetřili ročně 200 tun plastu.

 100 % skleněných kelímků je vyrobeno z recyklovatelného skla, 100 % kartonových a papírových obalů je vyrobeno z recyklovatelných materiálů nebo z trvale udržitelných lesů

Foundation Yves Rocher

S cílem zanechat pozitivní stopu a podporovat projekty, jejichž cílem je ochrana biodiverzity, přišla již v roce 1991 Foundation Yver Rocher, Ta převzala záštitu nad programem Plant for the Planet, který má za cíl vysadit po celém světě 1 milion stromů. Nyní se tento program jmenuje Plant for Life, myšlenka však zůstává stejná.

„Vize projektu Sázejme pro planetu má nejen ekologickou a environmentální, ale i sociální rovinu. Přispíváme k utváření komunit, podporujeme aktivity místních obyvatel a lokálních zaměstnavatelů. Snažíme se tak naplňovat ideu, která je od počátku naším mottem: zanechávat pozitivní otisk na nejrůznějších místech naší planety.“

předseda Fondation Yves Rocher Jacques Rocher

Nadšení, které tento projekt vzbudil, předčil mnohonásobně všechna očekávání, a v roce 2015 se vysadilo hned 50 milionů stromů. Do roku 2020 to byla již magická hranice 100 milionů stromů po celém světě. To ale není všechno, do roku 2025 si Foundation Yves Rocher dalo za cíl vysadit dalších 35 milionů stromů po celém světě.

Přispět k tomu můžete i vy! Jak?

Založením věrnostní karty Yves Rocher nebo nákupem koncentrovaných produktů a tuhých šamponů totiž vysadíte strom. Pokud tedy některý ze zmíněných produktů vlastníte, můžete se pyšnit vlastním stromem v jedné ze třicítky zemí, které se do sázení zapojily.

Zdroje: 1, 2

Další články z našeho blogu

Jakou knihu zařadit do své knihovny?

V rámci soutěže nám naši držitelé karet Sphere zaslali skvělé knižní tipy. Při čtení nás natolik zaujali, že jsme si i některé knihy sami pořídili. Nechtěli jsme si je nechat jenom pro sebe, a tak přinášíme dávku inspirace i Vám.

 Nakopněte svou imunitu

Náš imunitní systém je takový udatný rytíř, který nás chrání před infekcemi – především před viry, bakteriemi, dalšími mikroby, a to 24 hodin denně. Žádné pauzy si nebere. Ale my mu jeho práci občas ztěžujeme, ať chceme či nechceme. Nespíme dostatečně, stresujeme se v práci či nejíme dostatek kvalitních potravin. A spousty dalšího. Asi každý víme, jak bychom měli žít, abychom byli zdraví a fit, ale v každodenním shonu je to někdy těžké.

 Poznejte krásy Českého Krumlova – cestovatelé spojte se

Máme pro Vás hned 2 dobré zprávy. Věděli jste, že 27. 9. je Světový den cestovního ruchu? A následující den je státní svátek? To znamená jediné – zabalit batoh a vyrazit na výlet. A s kartou Sphere s mnoha výhodami a slevami to jde samo.