Přihlásit

Svoboda na čtyřech kolech

Karavaning – trend, kterému, jak se zdá, propadl v poslední době téměř každý. I díky covidu zažívají karavany a obytné vozy ohromný boom, jelikož vidina svobody a dobrodružství v přírodě láká i ty, kteří byli doteď tímto stylem cestování nepolíbeni. Zajímá vás, co od karavaningu čekat, zda je to to pravé pro vás a proč jej vyzkoušet? Pak čtěte dál!

Co byste měli vědět...

Karavan či obytné auto se stane po jistou dobu vaším hotelem a zázemím. Normálně na túry a za vašimi koníčky vyrážíte z hotelů či penzionů, ale teď budete mít možnost přesouvat se co nejblíže dané destinaci, jelikož váš hotel bude nyní na 4 kolech. Vybrat si ten správný karavan je třeba i v závislosti na tom, co všechno chcete na vaší cestě podnikat. 

Jste například rodina nadšená do cyklistiky? Pak potřebujete obytný vůz či karavan, který bude disponovat velkou garáží na sportovní výbavu. Nebo míříte vysoko do hor? Pak se vám bude hodit vůz, který je vybavený dobrou izolací a má pohon 4×4. Máte malé děti? Je třeba myslet na jejich bezpečnost a zvolit karavan, který disponuje bezpečnými lůžky. Vše závisí na tom, jaké jsou vaše záliby, kam rádi vyrážíte a co všechno chcete s obytným vozem zažít. Navíc vám obytný vůz dává neskutečnou svobodu. Vyrazit s ním můžete prakticky kamkoliv, kam vás napadne.

Myslete na všechny

Myslet byste měli ale také na to, že do karavaningu začleníte celou rodinu, děti nevyjímaje, takže byste měla zjistit i od nich, co by si ony přály mít na cestách k dispozici. Není nic hořšího, než otrávené dítě, které si stěžuje na nudu. Berte v potaz, že karavan není byt ani dům, že prostor je stísněnější a prostor pro zábavu omezený. Zapojte proto do plánování vašich cest i vaše ratolesti a nechte je, aby vám i ony řekly svoji představu o průběhu cesty. A dobrou zprávu máme i pro majitele domácích mazlíčků – karavaning není v žádném případě zapovězen ani pro vaše zvířátka. Existují obytné vozy, které jsou přímo upravené na převoz psů, disponují cestovními boxy, skládacími miskami a pelechy. Jen je třeba myslet na to, že budete muset svému mazlíčkovi přizpůsobit tempo cesty, dělat častější zastávky na protáhnutí a vyvenčení, a že pokud vyrazíte do zahraničí, nezapomeňte doma očkovací průkaz zvířete.

Mýty o karavaningu

Co se týče jídla a prostoru, nenechte se zmást pověrami, že karavaning = stísněný prostor, zatuchlý vzduch a jednoduchá strava. Novější karavany oplývají kvalitním a moderním vybavením, jsou řešeny tak, aby prostor stísněně nepůsobil a každý si našel své klidné místečko. Samozřejmostí jsou i všechny základní spotřebiče, které vám umožní ukuchtit si jídlo dle vašich představ, a to zcela bez omezení.

Nevěřte ani tomu, že karavany jsou vhodné pouze pro letní období. Karavany vyráběné v posledních letech jsou z kvalitních materiálů, nabízejí dostatečnou izolaci pro jejich celoroční využití a většina má v základní výbavě teplovzdušné vytápění, karavany vyšších tříd jsou pak vybaveny ústředním topením a některé dokonce disponují podlahovým topením, takže nenastydnete ani od nohou.

A pokud jste doteď věřili mýtu, že jsou obytné vozy vhodné především pro starší generaci, i zde vás vyvedeme z omylu. Spousta mladých párů, které v létě vyrážejí například na surf, v zimě na lyže a ostatní období tráví prozkoumáváním nových míst, se vzhlédla v karavaningu. Navíc díky zázemí v karavanech můžete pracovat i na dálku, pokud to váš zaměstnavatel umožňuje.

Vyzkoušejte si karavaning i vy

A kde si můžete zapůjčit karavan se slevou? Díky věrnostnímu programu Sphere můžete využít třeba 10 – 15% slevu u našeho partnera Sixt. Tak co, jdete do toho a vyzkoušíte karavaning i vy?

Další články z našeho blogu

Yves Rocher jako příklad společensky odpovědné firmy

O Yves Rocher je známo, že se velmi angažuje v ochraně životního prostředí a snaží se dopad své výroby na životní prostředí neustále snižovat. Proto pravidelně přehodnocuje své postupy, obklopuje se zodpovědnými partnery a podporuje ty, kteří bojují ve prospěch přírody.

Víte, kolik vody denně sníte?

Podle organizace GRACE Communications Foundation tvoří potraviny, které jíme, dvě třetiny celkové spotřeby vody. Jak je to možné? Jednoduše! Musíme totiž vzít v potaz druhotnou spotřebu vody, tzv. „virtuální vodu“, která se spotřebuje k výrobě potravin. Ale samozřejmě nejen potravin, ale také oblečení atd.

Přírodní kosmetika Mylo

Nedávno jsme okrajově načali téma ekologie a udržitelného životního stylu. Dnes budeme pokračovat na téma přírodní kosmetiky. V naší firmě se snažíme podporovat zejména mladé a lokální podnikatele. Říká se, pokud podporujete malý byznys, podporujete sen. Jedním konkrétním splněným snem je také značka Mylo, kterou naleznete v katalogu naši slovenské části, Sphere.sk.