Přihlásit

Světový den cestovního ruchu

Tento den připomíná nejen cestování jako takové, ale hlavně cestování bezpečné a férové. Světový den cestovního ruchu 2023 v rámci tématu Turistika a zelené investice zdůrazňuje potřebu většího počtu a lépe zacílených investic pro projekty udržitelného rozvoje, které jsou součástí plánu OSN pro lepší svět do roku 2030.

Světový den cestovního ruchu byl vyhlášen na 27. září v roce 1970, a sice pod patronátem Světové organizace cestovního ruchu UNWTO.

Cílem mezinárodního dne není pouze oslavit stále populárnější volnočasovou aktivitu, nýbrž zvedat povědomí napříč odbornou a laickou obcí o důležitosti cestovního ruchu ve sféře mezinárodních vztahů, jakožto významného odvětví, jež buduje ekonomické, politické a společenské hodnoty napříč světem.

Oficiální konání Světového dne cestovního ruchu tak připomíná, že cestování není pouze volnočasovou aktivitou, ale je významným průmyslovým sektorem zaměstnávající početnou část světové populace a navíc nástrojem, prostřednictvím jehož se dají rozebírat, podporovat a řešit tíživé aktuální celospolečenské otázky.

 

Další články z našeho blogu

Vánoční zajímavosti

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

…historie adventních věnců je stará přibližně 150 let a že ty první měly podobu dřevěného kola od vozu se 23 svícemi, 4 velkými bílými a 19 malými červenými? Přičemž se zapalovala od začátku prosince každý den až do Štědrého dne vždy jedna svíce, ve všední dny malá červená a o adventních nedělích velká bílá.

Divadelní představení se Sphere

Vstupenka do divadla je dárkem, který nabízí nejen zážitek, ale i možnost prožít společný čas s našimi blízkými. Užijete si večer plný kultury a zábavy, což může být skvělým způsobem relaxace a odpočinku od každodenního shonu. U těchto partnerů můžete zakoupit vstupenky nejen výhodně, se slevou, ale hlavně online z pohodlí domova!

Ovečkárna: Prestaňte počítat ovečky

Začněte lépe spát díky lůžkovinám z ovčí vlny. Díky kvalitnímu spánku jste produktivnější a při dlouhodobém dodržování správného spánkového režimu se vám může zlepšit nejen zdraví a celková spokojenost, ale také paměť. Hlavně proto, že tělo během spánku regeneruje a nabírá sílu na další den.