Přihlásit

Další zajímavé tipy od našich čtenářů…

V rámci soutěže nám naši držitelé karet Sphere zaslali skvělé knižní tipy. Při čtení nás natolik zaujali, že jsme si i některé knihy sami pořídili. Nechtěli jsme si je nechat jenom pro sebe, a tak přinášíme dávku inspirace i Vám.

Detektivky

Lisa Reganová

Mám ráda sérii o detektivovi Josie Quinnové. Josie je obyčejná žena, tvrdá a přitom citlivá. Není bez chyby, a tím je mi blízká. Každým dalším dílem jí držím palce, aby už konečně našla svoje štěstí.

čtenářka Petra

Chris Carter

Kdo se rád bojí, miluje krimi a detektivky, určitě doporučím autora Chrise Cartera. Je pro mě TOP. Všechny jeho knihy jsem už přečetla a těším se na novou. Oblíbené tituly: Dvojitý kříž, Popravčí, Noční lovec, Sochař smrti, Jeden za druhým, Zloba, Já jsem smrt, Hovor se smrtí, Galerie mrtvých, Nenávist, Napsáno krví

čtenářka Martina

Robert Bryndza

Teprve nedávno jsem objevila autora Roberta Bryndzu a množství jeho děl. Jeho vtipná Coco Pinchardová, detektiv Erika Fosterová nebo Kate Marshallová jsou hrdinky, se kterými je snadné se ztotožnit. Prožívat s nimi jejich úspěchy i pády, lásky i pocity méněcennosti, prostě to, co prožívá každá z nás. Po přečtení mnoha severských detektivek, které jsou na můj vkus dosti nechutné při popisování brutálních vražd do nejmenších detailů, je čtení Bryndzových románů příjemným zjemněním. Bryndza nepotřebuje popisovat nechutné detaily, jen naťukne mou představivost a věnuje se hlavně pocitům a životu hrdinů knih. Udivuje mně, s jakou rychlostí dokáže posílat čtenářům další díly svých knih. Jen tak dál!

čtenářka Petra

Další tipy:

  • Jo Nesbo
  • Lars Kepler
  • Steig Larsson

Čeští autoři

Patrik Hartl

Kdo má rád oddych, smích a humor, ať sáhne po autorovi Patrikovi Hartlovi. Je to muž nabitý energií a jeho nezaměnitelný smích je nakažlivý. Zejména doporučuji: Okamžiky štěstí, Malý pražský erotikon, Prvko, Šampón, Tečka a Karel.

čtenářka Martina

Markéta Lukášková

Její knížky nikdy nejsou šlápnutí vedle a stejně tak její podcast – Příběh, který se opravdu stal.

čtenářka Veronika

Další tipy:

  • Alena Morštajnová
  • Karin Lednická
  • Kateřina Tučková
  • Radka Třeštíková

Thrillery a horory

Stephen King

Stephen King - to je autor, od kterého čtu každou vydanou knihu. Časem se jeho styl psaní mění, ale pořád dokáže čtenáře zaujmout. Mám rád, když vidím film natočený na základě jeho díla a mohu hodnotit, na kolik se liší od psané knihy, a co se mi líbí víc. Často vítězí kniha, ale mnohdy je film velmi dobře zpracovaný.

čtenář Miroslav

Další články z našeho blogu

Vánoční pohoda v Lázních Libverda

Pokud také jako my milujete odpočinek a vánoční atmosféru, tak pro Vás máme skvělý tip. Spa resort Libverda pořádá vánoční trh k 2. Adventní neděli. To je skvělá příležitost k tomu, zamluvit si báječný pobyt plný relaxace a si vychutnat klasické vánoční pochutiny.

Vánoce u našich sousedů

Krásná vánoční výzdoba, umělecká vystoupení, hudba, spousta dobrého jídla, sladkostí i různých specialit – vánoční trhy pomalu otevírají své brány a tím rozdmýchávají vánoční náladu. Udělejte si krásný víkend a zažijte atmosféru těch nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě.

Svátek sv. Martina

Svátek sv. Martina bývá spojován především s příchodem zimy podle staré lidové pranostiky: sv. Martin přijíždí na bílém koni.