Přihlásit

 Halloween

Jeden den v roce, kdy se chceme opravdu bát, nebo ne? Strašidelná výzdoba, kostýmy a hororové filmy. To je nejspíše to, co se Vám pod tímto pojmem vybaví. Ale má tento svátek i nějaký význam, kromě toho, aby nám běhal mráz po zádech?

Ano, lidé si v tento den připomínají své zesnulé předky, tak jako u nás na Dušičky neboli Svátek všech zesnulých. Jedná se o poměrně podobné svátky, které nás mají přiměnit si zavzpomínat na naše blízké, kteří již odešli na druhou stranu.

Kostýmy

Kostýmy k halloweenu neodmyslitelně patří, a nejedná se jen o komerční záležitost. V období Keltů se k příchodu zimy na počest skončení sklizní oblékly kostýmy, které symbolizovaly duše zesnulých a chodilo se od příbytku k příbytku. Tak jako to můžeme vidět v amerických seriálech i tehdy se vyměňovaly potraviny za krátkou koledu. Sice by dnes nikdo o bramboru nestál, i tak je tato tradice zachována, akorát je trošku uzpůsobena našim chuťovým pohárkům v podobě všelijakých cukrovinek.

Dekorace

Zdobení domů nejrůznějšími strašidelnými dekoracemi je tradice, která spadá spíše do Halloweenu, ale i u nás si k podzimnímu období zkrášlujeme zahrady a domy nejrůznějšími dekoracemi. Třeba dýněmi nebo věnci. Nezapomínáme ani na naše zesnulé a v tento den jim také přineseme na hrob věnec nebo svíčku.

Ať už slavíte Halloween nebo Dušičky, udělejte si tento den hezký a na chvilku si zavzpomínejte

Další články z našeho blogu

Vánoční pohoda v Lázních Libverda

Pokud také jako my milujete odpočinek a vánoční atmosféru, tak pro Vás máme skvělý tip. Spa resort Libverda pořádá vánoční trh k 2. Adventní neděli. To je skvělá příležitost k tomu, zamluvit si báječný pobyt plný relaxace a si vychutnat klasické vánoční pochutiny.

Vánoce u našich sousedů

Krásná vánoční výzdoba, umělecká vystoupení, hudba, spousta dobrého jídla, sladkostí i různých specialit – vánoční trhy pomalu otevírají své brány a tím rozdmýchávají vánoční náladu. Udělejte si krásný víkend a zažijte atmosféru těch nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě.

Svátek sv. Martina

Svátek sv. Martina bývá spojován především s příchodem zimy podle staré lidové pranostiky: sv. Martin přijíždí na bílém koni.